Klasikinė šiaurės Indija, 14 dienų

PROGRAMA

1 diena. Skrydis į Delį. (Skrydį parinksime pagal tai, kokiu maršrutu pageidaujama data bus laisvų vietų už geriausią kainą, taip pat pagal jungčių patogumą. Informaciją apie galimus skrydžių variantus rasite žemiau.)

2 diena. Atskrendate į Delį. Indijos sostinė Delis – tai triukšmingas metropolis, kur darniai dera senosios ir naujosios Indijos papročiai ir gyvenimo būdas. Ne daug pasaulyje yra miestų, galinčių pasigirti tokia gausia architektūrinių stilių įvairove. Trumpas poilsis viešbutyje, po kurio pažintis su Indija prasidės ekskursija po senąjį ir naująjį Delį (Old and New Delhi ). Pirmiausiai aplankomas Raj Ghat – memorialas, skirtas Mahatma Gandi atminti. Vėliau pakeliui į Jama Masjid mečetę pamatysite Red Fort (Raudonąjį fortą arba Lal Quila). Tai didinga XVII a. mogolų imperatorių rezidencija, kurios ansamblį sudaro rūmai, parkai ir sodai, pastatyti imperatoriaus Shah Jahan, pastačiusio Tadž Mahalą. Jama Masjid – viena didžiausių mečečių Azijoje, puikus islamo architektūros ir meno pavyzdys. Šalia – spalvingas, triukšmingas, gal kiek bauginantis turgus su įvairiausiu kvapų mišiniu bei prekių gausa. Tuo tarpu Naujasis Delis visai kitoks – stengiasi neatsilikti nuo 21 amžiaus gyvenimo ritmo. Čia parkais atskirti vyriausybinis, prekybinis bei gyvenamasis rajonai. Dėmesio vertas Qutub  minaretas - aukščiausias Indijoje, pradėtas statyti 1199 m. nugriovus 27 hinduistų ir džainų šventoves. Po to Taj Mahal pirmtakas - Humayun’s kapas. Tai indų-persų stiliaus monumentas skirtas Antrajam mongolų imperatoriui Humayun atminti. Turo metu taip pat  pamatysite India Gate (Indijos vartus), Parlamento pastatą bei Rastrapathi Bhawan (prezidento rezidenciją). Nakvynė viešbutyje.

     

3 diena. Delis – Varanasi. Po pusryčių viešbutyje išvykstate į oro uostą, skrydis į Varanasį. Pervežimas iš oro uosto į viešbutį. Po trumpo poilsio, ekskursija po Sarnath, nutolusį 13 km nuo Varanasi miesto. Čia Buda paskelbė savo doktriną ir įkūrė pirmąją bendruomenę. Sarnath muziejus – vienas įdomiausių Indijoje. Jame eksponuojami Indijos skulptorių darbai nuo 3 a. pr. Kr iki 12 a. po Kr. Laisvas laikas poilsiui. Nakvynė viešbutyje. 

4 diena. Varanasi. Anksti ryte plaukimas laivu Gango upe. Upės pakrantėse stovi 1500 šventyklų. Tai švenčiausia induistų maldininkų vieta. Tūkstančiai jų kiekvieną dieną atvyksta į Varanasį, kad atliktų ritualinį apsiplovimą Gango vandenyse ir apvalytų nuodėmingas sielas. Sakoma, kad indai čia keliauja numirti, kad po mirties galėtų nukeliauti tiesiai į dangų...  Po plaukimo laivu, grįžimas į viešbutį. Pusryčiai. Laisvas laikas. Po pietų išvykstate į pusės dienos ekskursiją po šventyklas Kashi Vishwanath ir Barat Mata Mandir. Nakvynė viešbutyje.

5 diena. Varanasi –Khajuraho. Pusryčiai viešbutyje. Pervežimas į oro uostą. Skrydis Varanasi –Khajuraho. Nuvykimas į vieną iš Khajuraho viešbučių. Laisva diena. Nakvynė viešbutyje.  

6 diena. Khajuraho. Po pusryčių ekskursija po hinduistines meilės šventyklas. Šios šventyklos įkurtos  950-1050 m. valdant Chandela dinastijos valdovams. Manoma, kad tobulai iškaltų šventyklų bareljefų tematiką įtakojo erotiškasis “Kama Sutra” traktatas, Shakti kulto bei tantricizmo filosofija. Iš 85 originalių šventyklų šiuo metu išlikę tik 22. Kelionės metu aplankysite Kandariya Mahadeva, Chatrabhuj, Parswanath ir Ghantai šventyklas. Nakvynė viešbutyje.

7 diena. Khajuraho - Orcha - Jhansi - Agra. Po pusryčių išvykstate į Orchha. Tai viduramžių laikų miestas su šventyklomis ir rūmais, kurie buvo pastatyti XVI-XVII a., valdant Bundela karaliams. Po pietų vykstate į Jhansi ir iš ten traukiniu į Agrą. Nakvynė viešbutyje.  

8 diena. Agra. Anksti ryte išvykstate į Taj Mahal pasitikti tekančią saulę. Taj Mahalas – vienas iš septynių pasaulio stebuklų. Pasakiški rūmai, liudijantys imperatoriaus Shah Jahano meilę imperatorienei Mumtaz Mahal, buvo pastatyti XVII a. viduryje. Jį statė 20000 vyrų 22 metus. Grįžtate į viešbutį papusryčiauti. Po pusryčių išvykstate į Agra Fort. Tai imperatoriaus Akbar laikų statinys, užbaigtas statyti 1565 metais. Šis fortas – svarbiausias Indijoje, iš čia buvo valdoma šalis, jame buvo didžiausias šalies iždas ir pinigų kalykla. Tvirtovės viduje yra viena didžiausių marmuro mečečių bei Moti Masjidas – nuostabi citadelė su marmuro aikštėmis, puoštomis nišomis ir terasų paviljonais. Nakvynė viešbutyje.

 

9 diena. Agra – Ranthambore (~247 km, 6,5 val.). Po pusryčių išvykstate į  nacionalinį parką. Pakeliui aplankote didingą mongolų miestą Fatehpur Sikri, unikalų musulmonų architektūros kūrinį, pastatytą 1569 m. Tai miestas kažkada buvęs klestinčia Akbaros sostine, o šiandien dėl vandens stokos visiškai ištuštėjęs, tačiau išlaikęs savo didingos praeities dvasią ir žavesį. Vidinė tvirtovė, “Didieji Vartai“, stebuklingasis šeicho Salima Chishti mauzoliejus, imperatoriškoji mečetė, rūmai, pirtys, daugybė aikščių ir parkų. Radžastano valstija – didžiausia Indijoje ir bene spalvingiausia. Čia nenugalimi fortai, puikios pilys, sniego kopos, žydri ežerai... ir beprotiškas transporto eismas, spalvingi moterų sariai ir vyrų turbanai, triukšmingi turgūs. Po pietų atvykimas į Ranthambore. Apsistosite viešbutyje. Laisvas laikas.  Nakvynė viešbutyje.  

10 diena. Ranthambore. Anksti ryte safaris po Ranthambore nacionalinį parką. Šis parkas labiausiai žinomas dėl tigrų populiacijos. Indijos vyriausybė pradėjo šį projektą 1972 m. 60 kv. km plote. Ir šiandien jis jau žinomas kaip Ranthambore nacionalinis parkas. Be tigrų parke galima pamatyti daugiau kaip 270 skirtingų rūšių paukščių. Grįžtate į viešbutį papusryčiauti. Laisvas laikas. Pietūs viešbutyje. Vėlyvą popietę vėl vyksite pasigrožėti parko vaizdais. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje. 

11 diena. Ranthambore - Džaipūras (~185 km, 3,5 val). Po pusryčių viešbutyje išvykstate į Džaipūrą. Atvykimas į viešbutį. Radžastano – didžiausios Indijoje ir bene spalvingiausios valstijos – sostinė. Diena, skirta pažinčiai su Džaipūru. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

   

12 diena. Džaipūras.  Po pusryčių išvyksite į užmiestyje esantį Amber Fort. Tai XI a. forto ir rūmų induistinės ir islamiškosios architektūros kompleksas. Čia pasijusite maharadžomis jodami forto link ant išpuoštų dramblių besigrožėdami paslaptingais terasų ir gynybinių sienų atsispindžiais Maota ežero vandenyje. (Alternatyva - išvyka džipais). Forto vidus pritrenkia įmantria puošyba ir struktūra. Pakeliui į Džaipūrą pravažiuojate Hawa Mahal (Vėjų rūmus), pastatytus iš rožinio smiltainio. Dėl šio smiltainio Džaipūras vadinamas „rožiniu” miestu. Grįžę į miestą aplankote City Palace (miesto rūmus) – tai ir maharadžų rezidencija, ir muziejus, kur eksponuojami reti rankraščiai, meno kūriniai, karalių rūbai bei papuošalai, turtingas ginklų arsenalas. Po to Jantar Mantar (1726 m.) arba karališkoji observatorija - viena iš 5 Sawai Jai Singh astronomijos stebuklų. Į viešbutį grįžtate vakare.  

13 diena. Džaipūras – Delis (~250 km, 5 val.). Po Pusryčių išvykstate į Delį. Laisvas laikas Delyje. Nakvynė viešbutyje.

14 diena. Skrydis namo. Pusryčiai, išsiregistravimas iš viešbučio ir pervežimas į tarptautinį Delio oro uostą.  

Viešbučio kategorija  Kaina asmeniui dviviečiame kambaryje 
3* nuo 3860 Lt
4* nuo 4170 Lt

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • pervežimai oro uostas-viešbutis-oro uostas;
  • 11 nakvynių pasirinktuose 3* ar 4* viešbučiuose pagal programą;
  • maitinimas: pusryčiai viešbučiuose, o Ranthambore - pusryčiai,pietūs,vakarienės;
  • ekskursinė programa bei įėjimai į lankytinus objektus: Qutab Minar, Humayun‘s Tomb, Taj Mahal, Agra Fort, Fatehpur Sikri, City Palace in Jaipur, Amber Fort;
  • traukinio bilietas iš Jhansi į Agrą;
  • plaukimas Gango upe;
  • safari džipu Ranthambore nacionaliniame parke;
  • jojimas drambliais arba važiavimas džipu Džaipūre;
  • transportas pagal programą;
  • anglakalbis gidas pagal programą. 

Papildomos išlaidos: Indijos viza (~340 Lt); tarptautiniai skrydžiai (informaciją apie galimus skrydžių variantus rasite žemiau); vietiniai skrydžiai (~350 Lt); sveikatos draudimas; pietūs bei vakarienės; pageidaujant - papildomos ekskursijos ir pramogos, kurios neįtrauktos į programą; kt. asmeninės išlaidos - arbatpinigiai, telefono skambučiai, fotoaparatų/kamerų mokesčiai lankytinuose objektuose ir pan.

 Pastabos:  minimalus keliaujančių asmenų skaičius – 2 asmenys; keliaujant 3-4 ir daugiau asmenų taikoma nuolaida. Keičiantis bilietų ir paslaugų kainoms bei valiutos kursui kaina gali kisti, todėl galutinė kaina tikslinama užsakymo metu. Pageidaujant - maršrutą galima koreguoti, įtraukti papildomus lankytinus objektus. Jojimas drabliais pagal galimybę (Radžastano valdžia riboja jojimų skaičių). Taip pat už papildomą mokestį galimas poilsis Goa/Mangalore/Kerala kurortuose.

Skrydžiai

Iš Rygos  Kaina į ten ir atgal nuo  Skrydžio trukmė į ten   Skrydžio trukmė atgal
su Finnair per Helsinkį 1846 Lt 9:10 9:20
su Aeroflot per Maskvą 1877 Lt 12:45 9:20
 Iš Vilniaus                                          Kaina į ten ir atgal nuo    Skrydžio trukmė į ten  Skrydžio trukmė atgal
su Turkish Airlines per Stambulą 1677 Lt 31:10 37:30
su Aeroflot per Maskvą 1865 Lt 19:20 20:50

 

Kontaktai

Norėdami sužinoti daugiau skambinkite: +370 5 2314959
arba rašykite: info@kalevatravel.lt