8 d. Lemosho/Shira maršrutas po Kilimandžarą

PIRMA DIENA: nuo Londorossi Gate (2100 m) iki Mti Mkubwa stovyklos (2750 m). Pakilimas - 650 m. Lemosho idealiai tinka kopėjams, ieškantiems privatesnės kopimo patirties. Nors trečią kopimo dieną takas susijungia su populiaresniu Machame maršrutu, pirmosios dvi dienos kalnuose yra santykinai ramios, pakeliui sutinkama mažai kitų kopiančių grupių. Pirmą dieną apie 11 val. ryto. atvyksite į Londorossi Gate. Prie vartų užtruksite apie valandą, kol Duma Explorer užregistruos Jūsų kopimą, o nešikai ir vedliai baigs paskutinius pasiruošimus. Pastaba: atvykimo prie vartų laikas gali skirtis priklausomai nuo kelio sąlygų. Užsiregistravę prie vartų, važiuosite į trasos pradžią. Apie 12 val. dienos nuo vartų pajudėsite link Mti Mkubwa stovyklos. Važiuosite per drėgnuosius atogrąžų miškus stebėdami medžius bei paukščius. Pakeliui – piknikas ir vėl toliau keliausite į Mti Mkubwa stovyklą. Vėlyvą popietę atvyksite į stovyklavietę, o likusią dienos dalį galėsite pailsėti bei atsipalaiduoti.  

ANTRA DIENA: iš Mti Mkubwa stovyklos (2750 m) į Shira I stovyklą (3720 m). Pasikeliama 970 m. Antrą dieną baigsite keliauti mišku ir pasieksite Kilimandžaro viržynę. Kai trasa taps plokščia, pasirodys pirmieji Kibo viršukalnės vaizdai. Po pietų pasikelsite į Shira plokščiakalnį, susiformavusį Kibo lavai užpildžius Shira kraterį. Sustojimas stovykloje Shira 1, kur likusią dalį dienos galėsite atsipūsti.

TREČIA DIENA: iš stovyklos Shira I (3720 m) į stovyklą Shira II (3840 m). Pakilimas – 120 m. Aklimatizacijai skirta diena, suteikianti galimybę dienos išvykoms po Shira plokščiakalnį. Pėsčiomis keliausite nedaug ir pakilsite vos vos daugiau nei 100 m.  

KETVIRTA DIENA: iš Shira II stovyklos (3840 m) iki Barranco stovyklos (3950 m). Pakilsite 110 m. Nors šią pakilimų ir nusileidimų dieną pabaigsite pakilę tik 110 metrų, iki ankstyvos popietės prieš pradėdami leistis į Barranco stovyklą jau būsite pasikėlę 690 m į 4530 m aukštį. Ši diena lemiama aklimatizacijai. Po pusryčių toliau keletą valandų keliausite Shira plokščiakalniu kol pasieksite Shira ir Lemosho maršrutų sankirtą. Prieš sustodami papietauti dar apie trisdešimt minučių tęsite kelionę skurdžiu kraštovaizdžiu. Iškart po pietų pasieksite aukščiausią dienos tašką ir greitai imsite leistis į Barranco stovyklą. Iš aukštumų stebėsite Lava Tower (Lava bokštą), 300 pėdų lavos darinį, išsikišusį iš kalno šlaito. Pasirinktinai galima padaryti lankstą aplink Lava Tower. Barranco stovykla laikoma vaizdingiausia stovyklaviete Machame trasoje. Ji išsidėsčiusi slėnyje tarp Senecio kilimanjari miškų. Stovykloje gėrėsitės didingais Meru kalno, Heim ledyno ir pietinės Kibo pusės vaizdais.

PENKTA DIENA: iš Barranco stovyklos (3950 m) į Karanga slėnį (4200 m). Pakilimas – 250 m. Po pusryčių išvykstate iš Barranco stovyklos į Karanga slėnį. Diena prasideda pusantros valandos lipimu į Barranco sieną. Tai sunkiausia dienos dalis ir kai kuriose vietose teks naudotis rankomis, kad pakeltumėte kūną. Pasiekus viršūnę – trumpas nusileidimas į žalesnį Karanga slėnį. Dėl geresnės aklimatizacijos paprastai stovyklaujama ant virš slėnio esančios keteros.  

ŠEŠTA DIENA: iš Karanga slėnio (4200 m) į Barafu stovyklą (4600 m). Pakilimas – 400 metrų. Po pusryčių pradėsite pėsčiomis keliauti į Barafu stovyklą. Pakeliui į Barafu išvysite keletą Kibo ledynų, o taip pat sankirtą, sujungiančią Mweka nusileidimo trasą su Machame maršrutu. Šeštą dieną keliausite pro Heim, Kersten ir Decken ledynus. Nors trasa į Barafu driekiasi per alpines dykumas su minimalia augmenija, pakeliui išvysite kvapą gniaužiančius Kibo ir Mawezi viršukalnių vaizdus. Po vakarienės teks pasistengti užmigti, nes dar prieš vidurnaktį kelsitės kopimui į pačią viršūnę.

SEPTINTA DIENA: iš Barafu stovyklos (4600 m) į Uhuru viršukalnę (5895 m) bei Mweka stovyklą (3100 m). Pakilimas - 1295 m, nusileidimas - 2795 m. Apie vidurnaktį pradėsite baigiamąjį kilimą į Uhuru viršūnę, aukščiausią tašką Afrikoje. Po to šešias valandas kopsite pasišviesdami lempa. Machame kopimas į kraterio pakraštį – sunkiausias per visas 6 kopimo dienas. Ėjimas status ir lėtas iki kol pasieksite kraterio pakraštį prie Stella punkto. Kopimas nuo Stella punkto iki Uhuru viršūnės yra laipsniškas. Aukštis kopimą daro ilgą ir sunkų. Keliavimas kraterio kraštu truks maždaug keturiasdešimt penkias minutes. Pasiekę Uhuru, nusifotografuosite su gidu bei grupe viršukalnėje ir imsite leistis į Mweka stovyklą. Pakeliui į Uhuru gėrėsitės kalno, kraterio, debesų ir ledynų vaizdais. Barafu stovykloje papusryčiausite, gersite daug arbatos ir trumpai atsikvėpsite. Liks dar keturios keliavimo valandos iki kol pasieksite stovyklą.  

AŠTUNTA DIENA: iš Mweka stovyklos (3100 m) į Mweka Gate (1500 m). Nusileidimas - 1600 m. Po pusryčių užbaigsite trasą nusileisdami iki Mweka Gate. Paskutinis keliavimas Kilimandžaru labai vaizdingas, praeinant pro debesuotus miškus. Leidžiantis eikite atsargiai, nes takas gali būti slidus. Prie Mweka Gates jūsų lauks transportas, nuvešiantis atgal į Arusha. Prie vartų galėsite nusipirkti marškinėlių ir sodos vandens.

 

Kontaktai

Norėdami sužinoti daugiau skambinkite: +370 5 2314959
arba rašykite: info@kalevatravel.lt